O školce

Jsme na jedné lodi

a to znamená, že se dobře známe, že si pomáháme, vždycky přispěcháme, když někdo nouzi má.

Naše škola byla postavena podle finského typu stavby „Variel“ a dne 4. 9. 1981 byla uvedena do provozu. Od 1. 7. 2001 je součástí právního subjektu ZŠ a MŠ, Praha 8, Dolákova 1.

Škola je patrová budova nacházející se v klidném prostředí na okraji sídliště Bohnice v dosahu MHD. Součástí školy je vlastní plynová kotelna a školní kuchyně, jejíž kapacita je 150 jídel. Školka disponuje čtyřmi prostornými třídami s kapacitou 112 dětí. K relaxaci a výuce některých kroužků slouží samostatná místnost, nacházející se v klidné části školy. Zde si mohou děti procvičovat schopnosti a dovednosti na interaktivní tabuli. Celá budova je koncipována jako loď (v souladu s názvem programu školy). Na výzdobě školy se aktivně podílejí všechny děti, rodiče i personál školy. Součástí školy je rozlehlá zahrada poskytující optimální podmínky pro pohyb dětí na čerstvém vzduchu. Zahrada je vybavena prvky v duchu multikulturního vzdělávání. Disponuje zastřešenými domečky, které umožňují pobyt venku dětí i v mírném dešti. V blízkosti školy se nachází údolí řeky Vltavy, bohnický les, botanická a zoologická zahrada, což poskytuje příležitost k různým vycházkám i účasti na zajímavých programech. Od června 2020 se pyšníme mezinárodním titulem EKOŠKOLA, na budově nám vlaje zelená vlajka a hrdě se blýská cedule s tímto titulem.

Virtuální prohlídka školky – http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidky/1150/vtour/tour.html